Klasik bir söz olacak ama bana daha önce gelip “Hazırlık okuyorken içinde mühendislik öğrencileri ve yazılımcıların bulunduğu bir ekipte yer alacaksın.” deseler pek inanmazdım. Ki hala aklıma geldikçe ben nasıl buradayım ya ne kadar da şanslıyım diyorum.

Şüphesiz söyleyebilirim ki benim için 2016’nın en güzel hediyesi Industryolog’tur. Nasıl geçtiğinin farkında bile olmadığım 5 ay boyunca o kadar alıştım ki hiç mi hiç hayatımdan çıkmasını istemediğim bir parça haline geldi.

Tanışma hikâyemden bahsedeyim öncelikle. Tercih döneminde kararsızlıklarım ve bölüm seçme dertleriyle uğraşırken ablamın benim için facebook’tan endüstri mühendisliği okuyan rastgele bir kişiyi bulması dönüm noktamdır. İşte o rastgele kişi -Büşra Yücel- ona sorduğum soruları çok güzel cevaplayan ve üstüne beni akademiyle tanıştıran kişidir. Kendisini de çok severim buradan selamlar.

Çömez olarak takıldığım Ağustos ayı deneme süreciyle geçti. Ama burada çömezlik bile güzel. Eylülün sonlarında da ilk yazım yayımlandı. İlk yazı. İnsanlık için küçük ama benim için büyük bir adımdı. Öyle mi yazsam böyle mi yazsam çok mu uzun oldu derken kendimi yiyip bitirmiştim. Artık akışına bıraktım. Bence kendimizi ne kadar kasmazsak o kadar güzel oluyor yaptıklarımız.

Takımla iletişimimiz ayrı şehirlerde olduğumuzdan internetle gerçekleşse bile soğukluğunu veya zorluğunu hiç hissetmedim. Hatta ablama akademiyle ilgili bir şeylerden bahsettiğimde sanki olay yanında olmuş gibi anlatıyorsun dediği de çok olmuştur.

Bu 5 ay içinde o kadar çok ilk yaşadım ki. Kendi bloğumu açtım. Daha önce akademik makalenin a’sını okumayan ben makaleler okuyup araştırmalar yaptım. İnternette yayımlanacak yazılar yazdım. Mail kullanmayı alışkanlık haline getirdim. Ve biliyorum bunlar sadece bir başlangıç. Daha öğreneceğim çok şey var. İnanıyorum ki hep birlikte güzel yerlere geleceğiz.

“Sen neye hazırsan o da senin için hazırdır.”

Mark Victor Hansen

 2016 acısıyla tatlısıyla geçti. 2017’nin güzel işler başardığımız, her gününe mutlu bir şekilde uyanabildiğimiz, her gün kendimize bir şeyler katabildiğimiz bir yıl olması dileğiyle…