DaVinci Resolve 1 – Programı İndirme

Herkese merhaba. BlackMagic Design’ın ürünü olan DaVinci Resolve 14 adlı bir video düzenleme programı ile karşılaştım ve programı öğrenmeye başladım. Öğrenirken bir yandan sizlerle paylaşmaya karar verdim. Umarım faydalı olur. 

Video düzenleme programları öğrenciler için pek de makul fiyatlarda olmuyor biliyoruz ki. Bu nedenle tek çare o programların ücretsiz demo versiyonlarını kullanmak oluyor fakat onlar da videonun üstüne kocaman şekilde markalarını basıyorlar. 

Ama fark ettim ki Resolve’un ücretsiz edinebileceğimiz versiyonu hiçbir şekilde videoya markasını vs koymuyor ve oldukça kullanışlı bir program. Bu başladığım yazı serisinde de ücretsiz olan versiyonuyla işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Neyse çok uzatmadan öğrenmeye başlayalım.

DaVinci Resolve 14 İndirme

Buraya tıklayarak programın resmi sitesine gidebilir ve oradan indirebilirsiniz. Tıklayınca karşınıza Download butonu çıkacak. Ona da tıkladıktan şu ekran gelecek:

 

Sol tarafta DaVinci Resolve 14’ün altındaki seçeneklerden uygun olanını tıklayalım.

Buradaki bilgileri de doldurduktan sonra indirme başlayacaktır. Sonra inen dosyaya tıklayıp Next dedikten sonra programımız kurulmuş oluyor.

  1. yazıda programın temel işlevlerinden bahsedeceğim. Görüşmek üzere.