Gözümüzden Kaçırdıklarımız

“İçimde uyanan yaratma hevesi sınırsızdı.”

Ben de başladım.. Kendi yarattığım yolda kalıcı olabilmek dileğiyle. Keyifli okumalar.

Bu yazımda sizlerle gün yüzüne çıkmamış, araştırmaya ve bakmaya değer bazı siteleri paylaşacağım.

https://artsandculture.google.com/ Google’ın az bilinen servislerinden biri; Arts & Culture. Sanatçılara, akımlara, renklere, müzelere göre tablo arayabileceğiniz filtrelere sahip. Birçok araştırmayı bünyesinde bulundurup, sanat eserlerini yüksek çözünürlükte görmenizi sağlıyor.

 

https://unsplash.com/Telif hakkı problemi olmadan yüksek çözünürlükteki fotoğraflar bulmanızı sağlayacak bir uygulama daha. Bu uygulama daha çok içerik üreten insanların işine yarayacaktır fakat ilham almak  isteyen, wallpaper arayışında olanların da bir göz atmasını mutlaka öneririm.

https://tastedive.com/ hoşunuza giden film, kitap, müzik, dizileri yazdığınızda size sevebileceğiniz diğer türleri öneriyor ve  bunu birden fazla isim girişi ile yapabiliyorsunuz.

http://squirt.io/ gözünüzü hiç hareket ettirmeden uzun yazıları çok hızlı bir şekilde okumanızı sağlıyor. Kendisi aslında bir browser eklentisi. İstediğiniz herhangi bir sitede aktif şekilde kullanabilirsiniz.

https://www.moodica.com/ gününüzü güzelleştirmek ve rahatlamanız için kurulmuş bir platform. Sizi rahatlatacak, heyecanlandıracak ya da ilham olacak ortam sesleri ve çok güzel videolar bulabileceğiniz bir yer.

https://burner.bonanza.com/ bir görselin arkaplanını hızlı ve otomatik bir şekilde siliyor. Photoshop vs. gibi programları kullanmayı bilmiyorsanız işinize yarayabilir.

 

http://sweetsoundtrack.com/ arattığınız filmde çalan tüm şarkıların listesini çıkartıyor.

https://www.futureme.org/ gelecekteki kendinize mail atabileceğinizi söylesem? Sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Bu site gelecekteki kendinize e-mail atmanızı sağlıyor. 1-5 yıl ya da istediğiniz kadar süre sonra e-mail otomatik olarak size iletiliyor.

https://www.whatismymovie.com/ ‘’Ya şöyle bir film vardı, neydi o?’’ dediğiniz filmleri buluyor. Siteye hatırladığınız kadarıyla tarif etmeniz yeterli.

http://unplugthetv.com/ 3-4 dakikanızı ayırarak videolar ile çok güzel bilgiler öğrenebileceğiniz bir site. Her gün sadece 1 video yayınlanıyor. İsterseniz önceki günleri de görebilirsiniz.