İngilizce Öğreniyorum

    Merhabalar,

     Bugün sizlerle güzel bir başlangıç yapacağız. Bu yazı “İngilizce Öğreniyorum” serisinin başlangıcı olacak. Sizden istediğim, bu yolculukta bana eşlik etmeniz. Bir önceki yazımda söylediğim gibi yılmadan pes etmeden ilerleyelim istiyorum. Bu seriyi yazmaya karar verme amacımı anlatmak istiyorum sizlere. Benim yabancı dille başım biraz dertte. Ama bu durumdan yakınmanın hiçbir faydasını göremedim. Biz harekete geçmedikçe de bu böyle devam edecek diye düşünüyorum.

Düşünceler harekete dönüşmedikçe hiçbir anlam ifade etmezler.

    Şimdi sizlerle bu ilk adımı atıyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Bir bebeğin ilk adımları bunlar. Yürümeyi öğreniyoruz. Biraz paytak olacak belki ilk adımlarımız. Dokunsalar düşeceğiz ama bir daha kalkacağız. Her adımımız bir öncekinden daha sağlam olacak ve sonra koşmaya başlayacağız. Koşmayı seven bir çocuğun dizlerinde hep yaralar olur. Başarıyı seviyorsanız yorulmaktan korkmayın.

jordan-christian-474856-unsplash

Şimdi ilk adımınızı söylüyorum  bence buna hazırsınız.

İlk Adım: Sizi bir uygulama ile tanıştırayım. Bu uygulama ile İngilizce öğrenmenin eğlenceli yollarını ararken karşılaştım. Merak etmeyin uygulama ücretsiz.  Film veya dizi kesitlerinden yararlanarak yapılmış. Ben çok beğendim sizlerle de paylaşmak istedim.

voscreen ile ilgili görsel sonucu

Ä°lgili resim

Videoları alt yazı seçeneği olmadan izlemeye çalışıyorum. Bilmediğim kelimeler için de ayrıca bir defter yaptım, sözlük gibi harf harf ayırdım oraya not alıyorum. Bazen örnek cümleleri de ekliyorum altına. Bu küçük adımlar okyanusta sadece bir damla belki ama ben o okyanusun hayaliyle yaşıyorum.

Bana eşlik eden herkesi adımları için kutluyorum. Serinin bir sonraki yazısında buluşmak üzere.  Hayatın tüm güzellikleri sizlerle olsun…