2017’de Akademi – İyi Ki Varsın Benim Güzel Ailem

 

Merhabalar, bugün sizlerle buluşma sebebim birazcık farklı. Sizlere kendi 2017’mi anlatacak, benim gözümden akademiye şöyle bir bakmanızı rica edeceğim. Keyifli okumalar dilerim 🙂

Evet benim 2017 serüvenim çok yoğun bir şekilde başladı ve dur durak bilmeden öyle de devam etti. 🙂 Hayatımın en önemli anlarını bu yılda yaşayıp, en zor kararlarını bu yıl aldım. Mezun olarak bir devri kapatırken çok başka bir devri de bu sene açtım ben. Bu yıl, çok büyük hayat tecrübeleri ile en güzel şansım olan akademiyi de kattı bana 🙂 Evet, ben 2017’de akademi ailesinin bir ferdi oldum ve olduğum ilk andan itibaren de bu ailenin bir parçası olmaktan hep gurur duydum.

Oryantasyon sürecinde dahi bir an bile yalnızlık çekmediğim biricik ailemde günden güne gelişimler içinde olduk. Hem bireysel hem de ekip olarak sürdürdüğümüz gelişimleriz sene içinde de bizi çok çok güzel yerlere getirdi ve bizleri mühendislerin içerik platformu yaptı. Kurumsallaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlerken birçok kez sistem değişikliğine gittik. “Industryolog Business”  ve “Industryolog” dergisini ailemize kattık. En iyiyi ararken sürekli değişim ve gelişim içinde olduk. Tüm bunları yaparken de ekip ruhundan ve aile olmaktan asla ödün vermedik. Başımız sıkıştığında ilk koştuğumuz yer hep akademi oldu. Mutluluğumuzu paylaştığımız ilk kişiler de akademinin biricik abileri, ablaları ve kardeşleriydi.

Abi, abla ve kardeş..

Abi, abla ve kardeş.. Şu 3 kelime aslında akademiyi öyle güzel özetliyor ki. Abi ve abla olmanın getirdiği sorumluluk ile kardeş olmanın gerektirdiği saygı. . Ben bu noktada, akademideki çoğu arkadaştan büyük olduğum için ekibin “Ezgi abla”sıyım. Onlar da benim “kardeş” sözcüğünü yürekten hissettiğim canlarım ciğerlerim. Bir tane cancanın uyku problemine hastayım mesela, bir kuzunun da atarlarına.. Bir diğerinin tesbihine, birinin ise esprilerine(!)..  Birinin konuya hep geç dahil olmasına, birinin ise şamar oğlanlığına.. Hepsinin yeri çok, çok ayrı bende..  

İyi ki ama iyi ki varlar. İşte, 2017’de bana en çok iyi ki dedirten şey hep akademi oldu. Ben her uyandığımda telefonumda 1000-2000 mesajı görüp “İyi ki” dedim, konuyu kaçırmamak için sabahladığım her gece “ İyi ki ” dedim, bana her gün en az bir kelime, bir düşünce ve bir bakış açısı öğrettiği için hep “ İyi ki ” dedim, iş arama süreçlerimde motivasyonumun bir an bile düşmesine izin vermeyen caniçlerim ve onların güzel kalpleri için hep ama hep “ İyi ki ” dedim. Böyle bir ailenin içinde olmak, ekip olarak gelişmek, geliştirmek ve hayattan zevk almayı bilerek sevdiğin insanlarla böylesine güzel işler yapmak inanın paha biçilemez. Akademiye dair “ İyi ki ”lerim saymakla bitmez. Umarım 2018 de hem siz okurlarımız, hem de ekibimiz adına “ İyi ki ” lerimizin bolca olduğu bir yıl olur. İyi ki varsın benim güzel ailem.. Birlikte geçireceğimiz nice güzel yıllarımız olsun 🙂 Mutlu yıllar..